Referencie

napísali ste o nás

"Absolvovaný kurz: Plavcom jednoducho.
Na začiatku som bol absolútny neplavec, ktorý si myslel, že je vyslovene suchozemský živočích a schopnosť plávať mu jednoducho nebola daná do vienka. Napriek tomu som našiel odhodlanie a vôľu zmeniť tento neutešený stav. A verte tomu, že už po prvej hodine som odchádzal z bazénu s nemiznúcim úsmevom na tvári a nechápal, ako som mohol spraviť väčší pokrok za jednu hodinu, než za 25 rokov života. Nepochybne zato nesie zásluhy Janka, ktorá je nielen vynikajúci tréner, ale aj úžasný človek. Jej profesionalita, skúsenosti, trpezlivosť, pozornosť a konkrétne pokyny a rady sú to, vďaka čomu si môžem po absolvovaní kurzu povedať, že už nie som neplavec. Janka, veľká vďaka a hlboká poklona! Ty naozaj meníš životy ľudí. Vďaka tebe si užijem ďalšie leto viac, ďalšiu dovolenku viac, a vďaka tebe si užijem život viac. :) Určite sa vidíme ešte na ďalšom kurze. A vám ostatným, priatelia, hovorím, neváhajte, nebudete ľutovať ani jeden cent, ani jednu sekundu a ani štipku energie, ktorú do tohto kurzu vložíte. Jednoznačne najlepšia investícia môjho života."

Matúš

Jana Vaclavík odvádza skvelú prácu. Jej prístup k účastníkom kurzu je ľudský, kamarátsky ale zároveň profesionálny. Z hodiny na hodinu vidím a cítim zlepšenie a verím, že ďalšie tréningy mimo kurzu prispejú k zdokonaleniu mojej plaveckej techniky aj kondície. Spolu s ostatnými účastníkmi kurzu sme boli takí nadšení, že sme sa rozhodli požiadať Janu o otvorenie ďalšieho kurzu pre našu skupinu. Určite odporúčam všetkým, ktorí chcú začať plávať alebo ktorí sa chcú zlepšiť, prípadne sa naučiť nové plavecké štýly.

 

Vlado

"Keď som v lete, dosť frustrovaný zistil, že plávať kraulom sa podľa internetu asi nenaučím, tak som našiel kurz Kraulom jednoducho a môžem povedať, že sám som bol prekvapený, ako to pod správnym vedením môže byť jednoduché." 

David

Pred kurzom Plavcom jednoducho som plávala prsia s hlavou nad vodou a s čoraz väčšou námahou. Ako sa neskôr ukázalo mala som zle naučený pohyb nôh. Som veľmi rada, že som sa prihlásila na tento kurz, ktorý viedla Janka. Jej priateľský prístup, odborné vysvetlenie pôsobenia vody pri plávaní a názorné ukážky držania tela pri jednotlivých spôsoboch mi zlepšili pohyb vo vode. Ukázala mi tiež v čom robím chyby a ako sa dá plávať efektívne s čo najmenšou námahou. Tento kurz odporúčam aj slabým plavcom, ktorý majú svoje návyky, aby si spestrili svoj pohyb vo vode a naučili sa aj iné nepoužívané spôsoby plávania.

Katka

Kurz Plavcom jednoducho hodnotím na výbornú. Vďaka vynikajúcej trénerke Janke, jej trpezlivosti a dôslednosti som sa v priebehu dvoch týždňov naučila plávať. Ako úplný neplavec som mala samozrejme strach z vody, ale zo dňa na deň strach postupne nahradila radosť byť vo vode, skúšať jednotlivé cviky a učiť sa plávať. 
Veľká spokojnosť a odporúčam každému, kto sa chce naučiť plávať.

Kika

Plavecky trening prekonal moje ocakavania a po ukonceni vsetkych lekcii som vnimal jednoznacny pokrok v techinke plavania.
Lekcie su velmi dobre rozvrhnute a postupne kroky v technike plavania boli lahko zapamatatelne. Trenerka Janka bola trpezliva a dosledna. Pravidelne nam pripominala nase chyby a tipy na zlepsenie. Kurz plavania by som bez vahania odporucil kazdemu, kto ma zaujem zlepsit svoje plavecke schopnosti.

Dušan

"Prihlásil som sa do kurzu ako neplavec, a môžem povedať že bez ohľadu na to ako rýchlo človek napreduje v plaveckých štýloch, čas strávený v bazéne poskytuje perfektný relax a nabíja človeku baterky aj do bežného života, takže všetkým neplavcom odporúčam neváhať a prihlásiť sa na najbližší voľný kurz."

Michal

Ako úplný neplavec som mal prirodzený rešpekt a strach z hlbokej vody. Janka svojim pokojom, trpezlivosťou a cielenými cvikmi postupne odbúrali tento strach a navyše, hoci nie som dobrý žiak, po pár týždňoch som ako tak nabral základy jednotlivých plaveckých štýlov. Janka si je vedomá, že každý ne/plavec je iný, dokáže sa vcítiť do jeho kože a prispôsobiť sa jeho potrebám. Podobne ako to individuálne robila s mojimi parťákmi v dráhe. S vďakou, 

Jaro

Ahoj Janka,

Ďakujem za skúsenosť uplynulých 10 hodín v plaveckom kurze. Počas celého kurzu som mal pocit istoty a profesionality z tvojej strany ako aj nadhľad a ľudský prístup. Kurz môžem vrelo odporučiť všetkým plavcom začiatočníkom.

Dušan

K Mati a Janke chodia plavat vsetky 3 nase ratolesti. ​Preco? Pretoze ich kurzy poskytuju presne to, co hladame: plavanie ako zaujmovy sportovy kruzok s dlhodobou perspektivou a s odborne vedenymi treningami na urovni vykonnostneho plavania. Vsetky deti zacinali ako (takmer) neplavci, a pokracuju dodnes: najstarsie uz 10 rokov, prostredne piaty rok a najmladsie dva roky. A stale sa zlepsuju, co ako byvaly zavodny plavec dokazem posudit. Vidim, ze treningy maju dlhodobu koncepciu, vela pracuju na technike plavania roznymi cviceniami, pritom su pestre, zabavne a u starsich aj primerane kondicne narocne. Treneri maju s detmi kamaratsky a ferovy vztah v celom vekovom spektre od prvacikov az po maturantov. A deti sa tesia, ked sa im ich podari ukecat na particku vodneho pola alebo ine hry v bazene :)
S Matou a Jankou som vyskusala aj dospelacke kurzy, a jedine, co lutujem, je nedostatok casu, aby som mohla s nimi plavat pravidelne.
​Mata, Janka, verim, ze sa budeme este dlho na bazene stretavat​!

Maja

Ahoj Jani,
chcel by som sa podakovat za prijemne vikendove rana v bazene v centrali pri vyucbe kraula, za cenne vedomosti a najma za trpezlivost :D Teraz je uz len na mne, ako to vsetko treningom zuzitkujem. Vcera ma potesilo, ked som zistil, ze 50m bazen zaplavem kraulom rychlejsie, nez prsiami. A skoro som na konci ani neumieral :D este raz dakujem

Jaroslav

Kurz bol vyborny a mozem povedat, ze to bola dobra investicia casu, energie a penazi. Zacinala som s velkym strachom z vody, ktory sa mi podarilo vdaka trpezlivemu a pozitivnemu pristupu prekonat. Vsetkym naokolo som tvrdila, ze ak sa ja raz naucim plavat, tak potom vsetci:) Zaciatok bol pre mna tazsi, ale pacilo sa mi, ako nas Janka do toho pomaly dostavala a presne vedela, ake tempo potrebujeme. Aj napriek tomu, ze sme plavali v skupine, bol neustaly priestor na individualnu spatnu vazbu, co velmi pomahalo. Cely cas vladla prijemna atmosfera.
Tento kurz urcite odporucam vsetkym, ktori sa chcu naucit plavat:)
Velka vdaka Janka nielen za ucenie, ale hlavne za chapajuci ludsky pristup. Vzdy si to na ludoch cenim. Ja budem chodiaca reklama, kde budem plavat, tam budem odporucat:) 

Anna

Na plavecký kurz s Jankou a Maťou cestujeme cez celú Bratislavu, no oplatí sa. Oceňujem odbornosť, profesionálny prístup a hlavne prirodzenú autoritu trénerky Janky, ktorá perfektne zvláda všetky deti – aj môjho čerta. Je videť, že nielen on, ale aj ostatné deti robia pokroky a zlepšujú sa. Tréningy sú plné cvičení na správnu techniku plávania, no poskytujú čas aj na zábavu. Môj starší syn sa na každý tréning veľmi  teší  a mladší sa nevie dočkať, kedy aj on bude môcť začať trénovať. Ďakujeme za úžasný prístup k deťom a obrovskú trpezlivosť.

Biba

Velka vdaka Janke a Matke za trpezlivost so vsetkymi mojimi otazkami. Neuveritelne mi pomohli odstranit dolezite zlozvyky v technike, a za pol roka ma pripravili na plavecku cast mojho prveho olympijskeho triatlonu… Za dalsi rok na plavecku cast prveho extremneho triatlonu (Goralman).

Boris

"Ďakujem skvelým a ústretovým trénerkám Maťke a Janke za úžasný prístup k deťom a ich odborné znalosti v oblasti výučby plávania. Dcérka sa na tréningy teší, nikdy sa tam nenudí a robí obrovské pokroky. Správne osvojené techniky plávania bude vedieť využívať celý život." 

Darina

Profesionálny a ľudský prístup spojený s individuálnym prístupom k dieťaťu - to je neoceniteľná práca inštruktorov tejto plaveckej školy. Synovi sa toto plávanie páči aj preto, že tu stretol nových kamarátov.

Lýdia

Plavecký kurz s Jankou a Martinkou môžem len vrelo odporúčať pre pokročilých, aj pre úplných začiatočníkov. Najviac sa mi páči, že deti sú zaraďované do skupín podľa výkonov a nie podľa veku, akonáhle niečo im ide lepšie, sú okamžite presunuté do inej plaveckej dráhy. Oceňujem aj kamarátsky prístup oboch trénerok, takže deti chodia na tréningy radi a tešia sa na ne. Môj vnúčik,druháčik, sa neustále usmieva, takže som veľmi rada, že si plávaním zmysluplne vypĺňa voľný čas, naučí sa super plávať, urobí veľa pre svoje zdravie a hlavne nezabudne sa usmievať.

Edita

Ahoj Janka, dodatočne ďakujem za výborný zdokonaľovací kurz plávania, ktorý som u Teba nedávno absolvovala v OC Centrál. Pred kurzom som vedela plávať prsia a na kurz som išla s cieľom naučiť sa kraula, aby som si ním spestrila svoje návštevy plavárne. Na moje prekvapenie som sa naučila nielen kraula (aj keď štýl musím ešte doladiť), zdokonalila som si prsia, ale navyše som sa naučila aj základy delfína, skočila svoju prvú hlavičku a prekonala som aj celoživotné obavy z kotrmelca pod vodou. Páčil sa mi profesionálny, individuálny prístup so zohľadnením možností každého z našej – mimochodom veľmi fajn – partie, a pohodová, priateľská atmosféra, vďaka ktorej bolo plávanie zábavou. Bolo to super šesť sobôt, naučila som sa oveľa viac než som na začiatku čakala, a určite sa prihlásim na ďalší kurz.

Katka

Musím priznať, že tento kurz bol jeden z najlepších investícií, ktoré som kedy urobila! Prestala som sa báť ponoriť sa pod hladinu, plávať a "dýchať" :), už mi nevadí ani slaná morská voda na tvári a v očiach :) Nadobudla som oveľa väčšiu istotu, odpadol strach z plávania v hlbokej vode.... Je pravda, že "kraulové nohy" budem musieť ešte dlho trénovať, ale zatiaľ - "prsia" to istia :)

Bety

Jani, 
chcem ti napísať, že som veľmi rada, že som si na internete našla zrovna teba ako učiteľku - trénerku plávania. Vzhľadom nato, že už nie som najmladšia, mala som obavu, že mi to nepôjde, že neprekonám strach z vody a už vôbec som si nevedela predstaviť, že strčím tvár pod vodu..... Všetky obavy padli okamžikom zoznámenia. Mala som pocit, že sa už dávno poznáme, že sa ti plne môžem zveriť do rúk a netreba mať žiadne obavy. Máš úžasný cit v správny čas povzbudiť, pochváliť, vysvetliť, skontrolovať. Bola si neuveriteľne trpezlivá bez najmenšieho náznaku nespokojnosti ak sa nám práve nedarilo. A nakoniec sme to všetci zvládli. Chodila som domov unavená ale zároveň spokojná, že sa moje obavy nenaplnili. Tak preto moje veľké ĎAKUJEM

 

Ľubka

Ahoj, Jani, 
chcela by som Ti ešte takto spätne poďakovať za to, aká skvelá trénerka si a že vďaka Tebe už nie som neplavec. Ba čo viac, plávanie sa pre mňa stalo úžasným relaxom. Vždy som bola nešportovo založená, k pohybu som sa zvykla skôr nútiť, ale plávanie sa stalo jediným športom, ktorý ma vyslovene baví.
A nie som sama! Cez víkend som na bazéne stretla v jeden deň Janka a na druhý deň potom aj Janku s Marcelkou a všetci sme sa zhodli, že si v nás položila kvalitné základy a chuť stále sa zlepšovať. Čo mi pripomína, že zatiaľ (snáď úspešne) naberám kondičku pri samostatnom plávaní a som presvedčená, že sa uvidíme ešte na niektorom z Tvojich kurzov.
Zatiaľ želám ešte veľa takýchto spokojných účastníkov kurzu! :)

Jana

Jani,
na kurz k tebe som sa prihlasila ako neplavec, ktory ma az prehnany respekt z vody. Musim vsak priznat, ze vsetky obavy sa rozplynuli uz pocas prvej hodiny, a to najma vdaka tvojmu profiesionalnemu (a aj napriek tomu priatelskemu a neskutocne pozitivnemu) pristupu a nekonecnej trpezlivosti a na kazdu dalsiu hodinu som sa tesila viac a viac. Aj ked sme boli na kurze 5, mala som pocit, ze mas oci vsade. S prehladom si stihala vsetkych sledovat a upozornovat na chyby, ktore robime (a to ich miestami nebolo malo :) ) ale aj pochvalit. Ani som nedufala, ze by sa ti za tak kratku dobu podarilo s nami dosiahnut tak velke pokroky. Za to by som ti chcela este raz podakovat.

Jana

Ahoj Janka,
dakujem za prekonanie strachu z plavania pod vodou! Kedysi som si myslela, ze to nezvladnem, mala som z toho stavy panickeho strachu :-) A teraz sa tesim na kazdu hodinu a mam radost z ozaj velkych pokrokov :-) Normalne zvazujem do buducna vyzvu triatlonu... kedysi nepredstavitelne!

Lucia

Ahoj Jani,
Keby mi niekto povedal, ze ma bude „byt vo vode a ucit sa plavat“ dokonca bavit, neverila by som. Mam 43, plavat som sa vzdy bala a byt vo vode na plavarni nebola pre mna pritazliva predstava vobec. Pod profesionalnym vedenim Janky som sa hned od prvej hodiny ponarala pod vodu a dychala do vody, napriek mojmu strachu z vody. Velmi ocenujem individualny pristup a prisposobenie tempa mojmu napredovaniu. Vybrala som si ju na zaklade referencii na tejto stranke a mozem iba potvrdit, ze to bola skvela volba. Na kazdu hodinu som sa velmi tesila a s plavanim chcem urcite pokracovat.

Jana

Ahoj Janka,
este raz dodatocne dakujem, kurz bol super :) Aj ked som bol obcas frustrovany z toho, ked mi nieco neslo, celkovo som spokojny a bavilo ma to. Este rozmyslam, ci by som si nedal nejaky dalsi kurz. Jednak koli dozoru a tiez, aby som si vyskusal nieco viac. Kazdopadne, zatial ale chodim sam. Snad sa vidime.

Jano

Ahoj Janka,
chcem sa Ti aj touto cestou poďakovať za to, že si mi pomohla prekonať strach z vody, ktorý som mala z detstva (topila som sa). Vždy som závidela všetkým, ktorí si užívali vodné radovánky. Rozhodla som sa to zmeniť a tak som sa prihlásila na víkendový kurz pre dospelých neplavcov. Išla som tam s malou dušičkou, čo to bude, ako to bude, či to zvládnem vo svojich skoro 66 r, ale stále som si opakovala, že sa chcem naučiť plávať. Bola som milo prekvapená, keď som Ťa uvidela-milú sympatickú osôbku. A keď sme sa začali rozprávať, pocítila som k Tebe veľkú dôveru. Pod Tvojím vedením sme sa začali postupne učiť všetko, čo súvisí s plávaním: dýchať, splývať, správne používať ruky aj nohy... Vďaka Tvojej božskej trpezlivosti sme to postupne začali zvládať. Nebolo to ľahké ani jednoduché, ale Ty si nás stále sledovala, vysvetľovala, povzbudzova-la, chválila... Niektorým z nás to šlo lepšie, niektorým horšie, ale nakoniec sme všetci zvládli prsia a niektorí celkom slušne aj ďalšie plavecké štýly. Ja som šťastná, že som schopná preplávať 25m bez prerušenia. Samozrejme, že to chce plávať, plávať a plávať, aby to človeku vošlo do krvi ☺ Janka, si skvelá trénerka, ktorá ovláda svoju profesiu,a zároveň milá, trpezlivá, ktorá si nikomu nedala šancu, aby to vzdal. Klobúk dolu pred Tebou! Predtým vždy som sa hanbila priznať, že neviem plávať. Teraz som na seba hrdá, že sa to zmenilo a to je Janka hlavne Tvoja zásluha, za čo som Ti veľmi vďačná. Prajem Ti Janka, aby si mala ešte veľa "žiakov", ktorí Ti budú takí vďační ako ja,že si im zlepšila hodnotu života.

Eva

Ahoj Janka.
Dakujem za mesacny vikendovy kurz, som skutocne spokojny s touto investiciou. Vela som sa naucil, najma mam radost z toho, ze si viem teraz zaplavat podla mna pomerne slusne prsia a este vacsiu radost mam z toho, ze sme sa vela venovali kraulu a mam ho teraz podrobne rozpracovany tak, ze ho mozem dalej trenovat aj sam. To, ze sme sa dotkli aj delfina je pre mna prijemnym prekvapenim.Ked bude moznost, rad by som sa este zucastnil kurzu zameraneho na kraul a potom by som este rad nieco spravil s tym delfinom. Bez odborneho dohladu to urcite nepojde. Vdaka

Matej

Ahoj Janka,
nestihol som sa Ti poďakovať za plavecký kurz osobne. Takže týmto sa Ti chcem poďakovať za veľmi pozitívny prístup počas plaveckého kurzu. Musím povedať, že som si toho veľa odniesol a naučil som sa čo to "plávať zo štýlu delfín", z ktorého som mal obavy. V budúcnosti určite využijem tento kurz -ak bude samozrejme-. Mesiac august bude voľný, treba si aj odpočinúť a zregenerovať. Zopár krát si pôjdem ale zaplávať.

Lukáš

"Milá pani Janka
Srdečne pozdravujem, chcem sa aspoň krátko vyjadriť ku kurzu plávania, ktorý som u Vás absolvovala. Zdá sa takmer nemožné naučiť 65 ročného 100 % neplavca plávať. Vďaka Vášmu profesionálnemu prístupu, ľudskému prístupu, milému pobzbudeniu a Vašej nesmiernej trpezlivosti sa to podarilo. Aj ja môžem využívať plávanie pre podporu zdravia ,udržiavanie pohyblivosti a strávenie príjemných chvíľ pri vode. Ďakujem. Viem, že mám v plávaní veľa ešte čo zlepšovať. Určite budem v zdokonaľovaní pokračovať.
Mám však aj jeden odkaz pre neplavcov v Bratislave a blízkom okolí. Nečakajte na vek 65 rokov, plávanie a pohyb vo vode si môžete vychutnávať oveľa skôr. Stačí pevné rozhodnutie, že sa chcete plávať naučiť, prípadne zdokonaliť - v tejto škole Vás to určite naučia.

Mária

Dobry vecer Janka ,
"Školu plávania Plávaniejednoducho - Plávanie pre dospelých som hneď a pozitívne zaregistroval na plavárni Iuventa kde som si chodil ráno “zaplávať”, teda myslel som si to J. Vedel som že mam zlé návyky aj zlú techniku či dýchanie, no z internetu to človek nenačíta. Bol som naozaj potešený keď som začal chodiť na ranné kurzy plávania u Jany a Martiny. Absolvoval som jeden semester a výsledky sú citeľné a radosť z plávania o to väčšia. Výborný ľudský a profesionálny prístup a forma ktorá baví každého od 18 do 100+ rokov

Dominik

Ahoj Janka,
Mojou motiváciou prihlásiť sa na zdokonaľovací kurz plávania bolo, že som sa chcela naučiť plávať tak, aby mi to zdravotne neškodilo ale práve naopak, aby som si mohla ísť 1-2x do týždňa zaplávať s tým, že nech to má aj nejaký fit efekt. Svoj účel tak kurz perfektne splnil a ja teraz namiesto klasickej žabky s hlavou nad vodou a vykrúteným krkom dokážem odplávať prsia a kraula a hlavne pri tom kraulovi sa necítim ako slon v porceláne. Čo sa kvality kurzu týka, môžem povedať len samé pozitívne veci. Janka – trénerka, sa nám venovala veľmi svedomito, všetko nám vysvetľovala a upozorňovala na chyby, nečakala kým doplávame na koniec bazéna ale chodila popri nás a hovorila nám čo a ako, občas tam bola aj nejaká pochvala J. Tréningy bývali pestré s príjemnou a priateľskou atmosférou. Kurz bola skvelá investícia do seba, aj v prípade, že chcete plávať len rekreačne, tak ako ja.

Zuzana

Ahoj Janka,
"Este pred polrokom som sa bala vody. Dat hlavu pod vodu bolo pre mna nepredstavitelne. Zdravotne problemy ma prinutili zacat nieco robit a plavanie bolo jedno z vychodisk. Mala som trenera, ktory si nevsimol, ze po kazdej 25-ke lapam po dychu, pretoze som nevedela dychat do vody. Az po prvom kurze pre neplavcov ma Janka naucila o com je plavanie, a ze to ide v pohode, s kludom a hlavne s kyslikom v tele. Kedze ju povazujem za skvelu trenerku, zakupila som si aj zdokonalovacku. A vysledok? Viem zaklady vsetkych 4 stylov plavania. Som schopna zaplavat za hodinu asi 1km. Dokonca viem nieco, co sa s velmi prizmurenymi ocami da nazvat motylikom :) Janka je proste najlepsia trenerka, aku poznam." Osobne ti Janka velmi pekne dakujem za tvoj osobny pristup, za trpezlivost a rady, ktore z nas mozno naozaj casom spravia toho Michaela Phelpsa :)

Lubka

Ahoj Janka,
bolo to velmi fajn sa zdokonalovat v plavani pod Tvojim vedenim, urcite budem chciet v tom pokracovat, ci uz individualne, alebo v kurze, vdaka Tebe budem vediet na co si treba davat pozor a ako spravne skombinovat pohyb tela vo vode a dychanie, bude to chciet este na tom popracovat, ale Tvoje rady mi v tom urcite pomozu. Este raz vdaka za Tvoje usilie

Dano

Ahoj Janka,
teší ma že tento rok som sa odhodlala absolvovať školu plávania. Opäť sa mi podarilo posunúť svoje hranice trošku ďalej. Hlavným dôvodom prečo som sa plávaniu nevenovala v minulosti bol strach s ktorým však už dokážem pracovať. Skupina ktorá pozostáva z piatich plavcov je pre začiatočníkov ideálna a umožňovala nám podporovať sa a posúvať aj v rámci skupiny. V tréningu pokračujeme ďalej a dúfam že sa ešte stretneme na zdokonaľovacom kurze.

Marianna

Ahoj Janka,
Kurz pre dospelých neplavcov odporúčam každému, kto sa chce naučiť základné plavecké zručnosti. Ja sám som bol prakticky neplavec a to málo čo som vedel bolo odpozorované od iných aj so všetkými možnými chybami, ktoré tí iní robili. V tomto kurze nám naša inštruktorka Janka trpezlivo a neúnavne vysvetľovala správnu techniku plávania a upozorňovala nás na chyby,ktoré robíme a zlé návyky, ktoré sme si so sebou priniesli. Je úplne jasné, že za desať hodín trvania kurzu zo mňa nikto závodného plavca neurobil, ale dostal som dobré základy na ktorých môžem stavať ďalej. Teraz je už potrebné iba plávať, plávať, plávať a postupne tak dostávať do krvi všetko to, čo do nás Janka hustila. Osobne by som uvítal, keby tento kurz mal aj nejaké pokračovanie.

Vlado

Keď som sa po 30tke rozhodol posunúť svoju plaveckú techniku z plavárenskej žabky na rýchleho kraula, myslel som si, že to bude celkom jednoduché, že pár individuálnych hodín to spraví. Na prvej hodine som sa však cítil ako krokodíl, ktorého učia jesť rukami. Na tento pocit som si časom zvykol. Janka bola duracelko, stále mi hovorila čo mám robiť lepšie a inak. A opakovala mi to dovtedy, kým som chybu neodstránil. Medzitým sa objavili ďalšie 3 chyby, ale ani tie neostali bez povšimnutia. Mal som podozrenie, že Janka má roentgenové oči, lebo videla aj pod vodu. Nestála na jednom mieste a nečakala kým preplávam 2x25, aby mi niečo povedala. Išla vedľa mňa a stále niečo hovorila. Takže som niekedy nevedel či mám plávať, alebo počúvať. Ale asi to tak malo byť. Plávanie je proste multitasking. A opakovanie je matka múdrosti. Po pár individuálnych hodinách som sa prihlásil na kurz. Kurz pomaly končí a teraz už mám pocit, že občas naozaj plávam kraula. Žabku som zahodil, namiesto nej plávam prsia. A Janke za to ďakujem.

Martin

"Ahoj Janka
môj vzťah k vode bol vždy pozitívny. Rada som plávala, bláznila sa vo vode, pokiaľ... som nebola v hlbokej vode. Akonáhle som zistila, že som sa zatúlala hlbšie, chytala ma úzkosť a panika, ktorá pôsobila, že som išla ku dnu ako kameň. Strach ma okrádal o radosť z plávania, lebo vždy som musela byť opatrná a myslieť na blízkosť brehu. Na kurz som sa prihlásila v nádeji, že ak sa mi podarí zlepšiť plaveckú techniku a naberiem istotu, že sa "dokážem neutopiť", tak potom uvidím skutočnú iracionalitu môjho strachu. Išla som do toho však s malou vierou, že už je neskoro a škola plávania je iba pre deti. Omyl! Svojím skvelým prístupom, povzbudzovaním a radami si nie len docielila, že sa vo vode cítim oveľa istejšie, ale aj môj strach je len spomienka. Ďakujem za každú hodinu, vďaka ktorej sa posúvam stále vpred a aj teraz sa môžem zlepšovať a tešiť z každého správne odplávaného metra. :) Odporúčam každému, kto doteraz nenabral odvahu! "

Majka

"Milá Janka
ďakujem za možnosť absolvovať tvoj zdokonaľovací kurz pre mierne pokročilých a obrovská vďaka, že si ma naučila čo je to štýl KRAUL a PRSIA. Po kurze som v bazéne viac sebaistý a uvoľnený. Bez kurzu (teda svojpomocne) by som to nikdy nedal! Cesta k úplnému zvládnutiu týchto štýlov je už teraz celkom reálna. Už len aktívne trénovať. Pred svojim prvý triatlonovým pretekom prídem na záverečnú prípravu a vyladenie formy určite len k Tebe :)." Úprimná vďaka"

Milan